W trakcie festiwalu – jak zawsze – będzie działała Strefa Targowa. Zdobędziesz do niej dostęp po zakupieniu biletu. A do zakupów zrobionych 14 i 15 listopada w Gildii.pl – oficjalnym sklepie festiwalu – dołożymy zupełnie za darmo unikalną antologię komiksową przygotowaną specjalnie na 31. MFKiG!

Dlaczego antologia „COVIKS-20” jest tak wyjątkowa? Po pierwsze będzie dystrybuowana tylko przez dwa dni trwania festiwalu. A po drugie i najważniejsze – znajdą się w niej całkowicie premierowe, krótkie komiksy kilkudziesięciu autorów polskich i zagranicznych, którzy zmierzyli się z tematem „covidowej” pandemii. Na liście autorów spoza Polski znajdują się m.in. Igor Baranko, Lukas Varela, Konstantin Komardin i Askold Akiszyn. A kogo mamy z Polski? Rafał Skarżycki i Tomasz Leśniak przygotowali zupełnie nowy odcinek „Jeża Jerzego”! Własne, komiksowe spojrzenie na pandemiczną rzeczywistość narysowali też Tomasz Samojlik, Joanna Karpowicz, Jan Mazur, Melon, Ernesto Gonzales, Wojciech Stefaniec, Michał „Śledziu” Śledziński, Berenika Kołomycka, Dominik Szcześniak i Marcin Rustecki, Anna Krztoń, Maciej Pałka, Jakub Topor, Piotr Nowacki, Monika Laprus-Wierzejska, Agnieszka Świętek, Unka Odya, Robert Trojanowski, Tomasz Tomaszewski, Krzysztof Gawronkiewicz, Rafał Szłapa i Henryk Glaza. Niesamowita różnorodność stylów, temperamentów i pomysłów!

Gildia.pl to oficjalny sklep 31. MFKiG, dlatego też przeprowadzi specjalną akcję rabatową z okazji festiwalu. W ofercie sklepu znajdziecie publikacje artystów prezentowanych w programie festiwalu. Kupicie tam również katalog festiwalowy w charakterystycznej dla tej edycji szacie graficznej autorstwa Jakuba Rebelki.

Facebook