Odtwórz wideo

MIKE PONDSMITH

Na 31. MFKiG Cyber Edition zaprasza legendarny amerykański projektant gier fabularnych, planszowych i komputerowych. Mike Pondsmith stworzył tak znane RPG jak Cyberpunk, Mekton i Castle Frankenstein. Pracował też przy podręczniku do kultowej gry Dungeons & Dragons. Współtwórca gry fabularnej Cyberpunk opowie, jakim niesamowitym światem jest miasto Night City. Jeśli czekacie na najnowszą produkcję od CD PROJEKT RED, nie możecie tego przegapić!
Odtwórz wideo

BILL SIENKIEWICZ

Chcecie się dowiedzieć, o czym powiedział tylko nam twórca komiksów Elektra: Assassin oraz Stray Toasters? Amerykański grafik pracował m.in. przy seriach takich jak: Batman, Superman, Green Lantern, Green Arrow, Avengers, Captain America, Daredevil, Fantastic Four, Hulk, Wolverine oraz X-Men.
Odtwórz wideo

ADAM BADOWSKI

Reżyser najbardziej wyczekiwanej premiery tego roku, gry Cyberpunk 2077 i szef studia CD PROJEKT RED zaprasza na cyber edycję naszego Festiwalu. Ze studiem związany od momentu jego powstania w 2002 roku, jako grafik 3D i animator współtworzył pierwszy łódzki zespół pracujący nad projektem Wiedźmin. Jest współodpowiedzialny za koncepcję i wizję artystyczną gier Wiedźmin i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Będąc szefem studia CD PROJEKT RED koordynował produkcję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, a obecnie gier GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana oraz Cyberpunk 2077. Adam Badowski opowie m.in. o procesie powstawania gry CP2077, o jej ukrytych znaczeniach i o motywacji stojącej za doborem ścieżki dźwiękowej.
Odtwórz wideo

R.M. GUÉRA

Serbski rysownik i ilustrator opowie nam, jak wyglądała jego współpraca z Vertigo Comics przy serii Scalped, jak pracuje się z Jasonem Aaronem, o Przeklętym i Django Unchained.
Odtwórz wideo

ANDREW MACLEAN

Mistrz czarnego humoru i komiksu niezależnego, amerykański scenarzysta i rysownik, twórca ApocaliptiGirl (Dark Horse Comics) i Head Loopera opowie o wątkach sci-fi i apokalipsie w swoich komiksach.
Odtwórz wideo

GRZEGORZ ROSIŃSKI

Kapitan Żbik, Thorgal, Yans. Rozmowa z tym zaprzyjaźnionym z nami rysownikiem i artystą, niegdyś redaktorem naczelnym magazynu Relax, to dla nas zawsze wielka przyjemność. Zobaczcie, co tym razem miał Wam do powiedzenia ilustrator Sagi Utraconych Ziem i Zemsty hrabiego Skarbka.
Odtwórz wideo

GRAŻYNA i ZBIGNIEW KASPRZAK

Rysownik i kolorystka spotkali się z nami, żeby porozmawiać o tym, jak wygląda ich praca na co dzień. O kolorowaniu Thorgala, Szninkela, Kriss de Valnor, Achtung Zelig!, o Grzegorzu Rosińskim i o swojej współpracy przy komiksach Bez twarzy, Haloween Blues, Yans.
Odtwórz wideo

JAKUB REBELKA

Polski artysta i autor plakatu MFKiG Cyber Edition specjalnie dla Was przygotował krótki film o powstawaniu planszy komiksowej. Jego prace wielokrotnie pojawiały się na łamach m.in. AQQ, Komiks Forum, Czerwonego Karła, Antologii Polskiego Komiksu.
Odtwórz wideo

SHAWN MARTINBROUGH

Twórca znany ze swojego stylu inspirowanego nurtem noir, podpowie, gdzie możecie szukać inspiracji w czasie pandemii.
Odtwórz wideo

HANNA ZDANOWSKA

Najbardziej wyczekiwana premiera tego roku, na którą czeka m.in… Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska. Mowa oczywiście o Cyberpunk 2077! Dajcie się zaprosić Pani Prezydent na tegoroczną edycję MFKiG i weźcie udział w specjalnym panelu przygotowanym przez nas we współpracy ze studiem CD Projekt RED: Podróże po uniwersum Cyberpunk. Poznajcie tajemnice miasta Night City!
Odtwórz wideo

JOANNA KARPOWICZ

Autorka komiksów spotkała się z nami by porozmawiać o tradycyjnych technikach malarskich i swoim cyklu z postacią Anubisa. Malarskie ilustracje Karpowicz publikowały m.in. Wysokie Obcasy (cykl Historie miłosne, 2015), Wydawnictwo Literackie (okładki wznowień i premier książek Gai Grzegorzewskiej), Zwykłe Życie, Magazyn Pismo, Draft Publishing, Kos Film (autorski plakat do filmu Ptaki śpiewają w Kigali), Studio Rewers i Aurum Film.
Odtwórz wideo

TOMEK BAGIŃSKI

Szef studia Platige Image i jeden z producentów wykonawczych serialu „Wiedźmin” platformy Netflix znalazł czas, by porozmawiać z nami o recepcji nowej odsłony przygód Geralta i planach rozwoju serii w przyszłości.
Odtwórz wideo

PRZEMYSŁAW TRUŚCIŃSKI

O planowanym zbiorze grafik i rysunków TRUST porozmawia z Marcinem Łuczakiem.
Odtwórz wideo

ANDI WATSON

Brytyjski rysownik i scenarzysta znany z powieści graficznych Breakfast After Noon, Slow News Day i serii: Skeleton Key oraz Love Fights, które ukazały się nakładem wydawnictw Oni Press i Slave Labor Graphics, opowie o swojej świeżynce wydawniczej Trasie promocyjnej, kryminale ze światkiem literackim w tle.
Odtwórz wideo

ERNESTO GONZALES

Opowie o bohaterze, na którego czekaliście całe życie. Kapitanie Bzyku. Nie możecie tego przegapić.

Facebook